Reklam Ajansı | Pazarlama Ajansı | SEO Ajansı | Medya Ajansı

Poligon Interactive, sürekli gelişen dijital ekosisteme bağlı olarak hızla değişen, kullanıcı davranışı ve kanal gereksinimi ile uyumlu, dijital pazarlama çözümleri üreten bir “dijital ajans“tır. 1997 yılında kurulan ve Türkiye’nin deneyimli dijital ajanslarından biri olan Poligon Interactive; arama motoru optimizasyonu (SEO), arama motoru pazarlaması (SEM), sosyal medya pazarlaması (SMM), içerik pazarlaması, mobil pazarlama, e-posta pazarlaması, e-ticaret pazarlaması, dönüşüm optimizasyonu (CRO), dijital pazarlama ölçümleme ve raporlaması konularında hizmet vermektedir.

Dijital Ajans. Reklam Ajansı. Pazarlama Ajansı. SEO Ajansı. Medya Ajansı. Poligon Interactive.

Dijital Ajans Hizmetleri

Poligon Interactive, kullanıcı deneyimini iyileştirmeye, site ziyaret trafiğini ve hedef dönüşüm oranlarını arttırmaya yönelik dijital pazarlama hizmetleri sunmaktadır.

Arama Motoru Optimizasyonu

Sitenizin arama motorları görünürlüğünü arttıralım. Hedeflediğiniz anahtar kelimelerde rakiplerinizin üzerinde yer almanızı sağlayalım.

Arama Motoru Pazarlaması

Doğru hedefleme ve yaratıcı reklam içerikleri oluşturarak Google AdWords reklamlarınızın verimini arttıralım.

Sosyal Medya Pazarlaması

Doğru sosyal medya platformunda doğru hedefleme ve uygun içerikle sosyal medya kanallarından verim almanızı sağlayalım.

İçerik Pazarlaması

Kullanıcıların markanıza ulaşmasını ve etkileşime geçmesini sağlayacak her kanala özel kaliteli içerikler üretelim.

Mobil Pazarlama

Mobil ortamın tüm özelliklerinden ve avantajlarından faydalanmanızı sağlayacak mobil ortama özel kampanyalar geliştirelim.

E-Posta Pazarlaması

Doğru planlanmış e-posta gönderimleriyle, dönüşüm oranınızı arttıralım. Müşterileri bağlılık oranını yükseltmenize yardımcı olalım.

E-Ticaret Pazarlaması

E-ticaret siteniz için arama motoru optimizasyonu, Google AdWords yönetimi, Google Alışveriş Reklamları yönetimi, Facebook Reklamları yönetimi hizmetleri verelim, satışlarınızı arttıralım.

Dönüşüm Optimizasyonu

Dönüşüm oranlarınızı arttırmak için size, kullanıcı deneyimini iyileştirecek ve kullanıcının satın alma kararını kolaylaştıracak yöntemler önerelim. Sonuç alınmış yöntemleri uygulayalım.

Ölçümleme ve Raporlama

Dijital pazarlamanın en önemli özelliği takip edilebilir ve ölçülebilir olmasıdır. Kampayaların başında ölçümleme araçlarını ve  hedeflerini belirleyip size şeffaf bir rapor sunalım.

TANIŞALIM

Dijital pazarlama bütçenizi azaltıp, hedef dönüşüm oranlarınızı arttırmak isterseniz bize ulaşın. Tanışma toplantısında, dilerseniz, güncel kampanyalarınızın verimini birlikte değerlendirelim.

Dijital Ajansta Aranması Gereken Özellikler

Yaratıcılık Ve Özgünlük

Dijital ajans yaratıcı olmalıdır.

Yenilikçilik, yaratıcılık ve özgünlük başarılı bir dijital pazarlama kampanyasının öznesidir. Dijital ajans olarak görevimiz, müşterimizin hedef kitlesinin ilgisini uyandıracak ve bu ilgiyi getiriye dönüştürecek dijital pazarlama çözümleri üretmektir.

Teknolojik Yeterlilik

Dijital ajans teknolojiyi verimli kullanmalıdır.

Günümüz dijital ajansları için, teknolojinin sıkı takipçisi olmak bir zorunluluktur. Dijital ajans, müşterisi için pazarlama faaliyetlerini planlarken, geliştirirken, yürütürken ve raporlarken en güncel teknolojiden yararlanmalıdır.

Başarılı Geçmiş

Dijital ajanslar başarıları ile farklılaşırlar.

Müşterinin kendi dijital pazarlama başarı hikayesinin yazılmasında, dijital ajansın önceki başarıları; ortak bir “başarı” kavramı yaratılmasını sağlar.

Analitik Yaklaşım Ve Stratejik Düşünce

Dijital ajans analitik pazarlama taktiklerini kullanabilmelidir.

Dijital ajansın işi, hem sanat hem de matematiktir. Analitik bir yaklaşım ve veri temelli geliştirilen bir planlama, başarılı bir dijital kampanya için ön şarttır.

Kurumsal Kültürle Uyumluluk

Dijital ajansınız kurum kültürünüzü anlayabilmelidir.

Dijital ajanslar, müşterisinin kurumsal kültürü ile uyum içinde çalıştıklarında, birlikte aynı hedefe yönelmeleri daha kolaydır.

Uzmanlık Ve Yetkinlik

Dijital ajans konusunda uzman olmalıdır.

Dijital ajans ekibini ve uzmanlık alanlarını yakından tanımak, takım üyeleriyle bir araya gelerek, stratejik ortaklarınızın yetkinlikleri hakkında daha fazla bilgi edinmek projelerinizin başarıya ulaşmasını kolaylaştırır.

Değişime Uyum Sağlama

Dijital ajanslar değişime uyum sağlayabilmelidir.

Dijital ajans, planlar değişmek zorunda kaldığında, değişime hızla ayak uydurabilmeli ve esnekliğiyle proje akışının sekteye uğramamasını sağlamalıdır.

Çözüm Ortaklarıyla Uyumlu Çalışma

Dijital ajanslar uyumlu çalışabilmelidir.

Dijital ajanslar, çoğunlukla müşterinin diğer çözüm ortaklarıyla bir arada çalışmalıdır. Bu durumda, dijital ajans diğer çözüm ortaklarıyla eşgüdümlü, uyumlu ve yapıcı etkileşimler içine girmelidir.

Yenilikçi Bir “Dijital Ajans”ız

Poligon Interactive, size 360 derece dijital pazarlama hizmeti verebilecek bir dijital reklam ajansıdır. Dijital pazarlama gereksinimleriniz için yapılacakları sizin için analiz ederek doğru çözümleri sunarız. Günümüzün kullanıcılarını; akıllı telefon kullanıcıları, akıllı saat kullanıcıları, tablet kullanıcıları ve bilgisayar kullanıcıları olarak gruplayan dijital pazarlama anlayışını artık bir kenara bırakmalıyız. Onları, ayrı ayrı kişiler olarak görmekten vazgeçip gereksinimleri doğrultusunda farklı cihaz ve dijital kanalları kullanan, tek ve gerçek kullanıcılarla karşı karşıya olduğumuzu fark etmeliyiz. (Devamı için tıklayın)

Dijital pazarlama stratejileri geliştirirken, müşterilerimizin hedef kitlelerinin sadece arama yapan, karşılaştıran, yorumları değerlendiren ve alışveriş yapan insanlar değil, aynı zamanda  mesaj yazan, sohbet eden, blog yazan, etiketleyen, paylaşan, beğenen, tweet atan ve pin’leyen, hatta tarayıcı kullanan, e-kitap okuyan, video seyreden, müzik dinleyen, oyun oynayan ve fotoğraf çeken insanlar olduğunu da göz önünde bulundurmalıyız. Hedef kitlemiz; sürekli ellerinin altında hazır bulunan masaüstü veya dizüstü bilgisayarlar, tablet, akıllı telefon, giyilebilir teknolojiler, oyun konsolları ve akıllı televizyonları sayesinde; evde, ofiste, spor yaparken, yolda yürürken, yolculuk yaparken, mağazada ve hatta yatak odalarında  sürekli iletişime açık bulunuyorlar. Mobil kullanımın gün geçtikçe artışta olması nedeniyle dijital ajans hizmetlerimizin en önemlilerinden birini mobil pazarlama   olarak görmekteyiz.

Poligon Interactive olarak hedefimiz; sizi doğru zamanda, doğru kanalda ve doğru hedef kitle ile buluşturmak, mesajınızı iletmek ve etkileşimi başlatarak iletişimde kalmanızı sağlamaktır. Bunun için, her dijital kanala ve cihaza uygun, yaratıcı ve sonuç odaklı dijital hizmetler üretiyoruz. Güncel teknolojiyi etkin olarak kullanıyor olmamız, dijital hizmetlerimizle müşterilerimizi başarıya taşımamızı sağlıyor.

Geliştirdiğimiz çözümlerle kullanıcıların etkileşimini, sürekli izleyerek, ölçümleyerek ve iyileştirerek, sizlere durağan ve kalıplaşmış değil; yaşayan, öğrenen ve gelişen dijital çözümler sunuyoruz.

Poligon Interactive, sunduğu dijital çözümler ile size birden fazla konuda hizmet verebilecek bir “reklam ajansı“dır. Dijital pazarlama gereksinimleriniz için size reklam ajansı, SEO ajansı ya da medya ajansı hizmetleri sunabiliriz. Eğer markanız için bu alanlardaki çalışmalarınızı geleneksel bir reklam ajansı ile birlikte yürütüyorsanız, dijital reklam ajansınız olarak diğer ajanslarınız ile birlikte uyum içinde çalışabiliriz.

Dijital Pazarlama İş Süreci

1. Analiz
Poligon Interactive olarak, dijital ajansların müşterisini iyi anlamasının önemini biliriz. Çalışmaya başlamadan önce geçilecek tüm dijital pazarlama sürecini analiz ederiz.

Müşterimiz ile çalışmaya başladığımızda ilk yaptığımız şey onu dinlemek ve soru sormaktır. Varılmak istenen hedeflerin neler olduğunu ve nasıl varılabileceğini anlamaya çalışırız.

Markanızı inceler, içinde bulunduğunuz endüstriyi araştırır ve müşterilerinizi tanımaya çalışırız. Ayrıca sektörde yer alan rakiplerinizi ve neler yaptıklarını da inceleriz. Sizin ve rakiplerinizin güçlü ve zayıf yönlerini, dijital dünyada markanızın rakiplerinize göre olan konumunu belirleriz.

Dijital veri istatistiklerinizi ve veriye dayalı gerçekleri de araştırırız. Sadece temel verileri incelemekle kalmaz ayrıca dijital yönelimleri de anlamlandırarak anahtar öngörüler ortaya çıkartırız.

Analiz sürecinin amacı; beraber yapacağımız her şeyi sağlam bir temele oturtmak ve alınacak karar ve uygulanacak stratejilerde eldeki veriye bakarak doğru kararı verebilmektir.

2. Strateji
Dijital ajansın birinci görevi, varılmak istenen hedefe göre dijital pazarlama stratejisinin oluşturulmasıdır. Strateji oluşturulması adımı, analiz sürecini takip eden ikinci adımdır.

Dijital pazarlama projelerine hızlı bir başlangıç yapılması doğru değildir. Üzerinde düşünülmeden başlanan her projenin – en azından – daha düşük verimli olacağını biliriz. Bu nedenle çalışma öncesi düşünmek, araştırma yapmak, başarıya ulaşacak stratejiyi geliştirmek için gereken zamanı ayırırız.

Araştırmamızı tamamlayınca, planlamanın esasını oluşturacak müşteri isteklerini, kullanıcı hedeflerini ve iş hedeflerini net bir şekilde ortaya koyarız. Hedef personalar ve kullanıcı deneyimi verisi ile beraber bu bilgiler bize markanın iletişim tonu ve sektördeki konumunu tanımlamamıza ve statejik dijital vizyonunu belirlememize yardımcı olur.

Yapılacak kampanyaların tüm ana hatları, teknolojiler, mecralar, kullanılacak içerik ve yaratıcı çalışmaların temelleri ve hedef KPI değerleri bu aşamada netleştirilerek müşteri ile paylaşılır.

3. Uygulama
Yapılan analiz ve geliştirilen stratejiden verimli bir dönüş alabilmek için dijital ajansın kurgulanan kampanyaları doğru bir şekilde uygulaması gereklidir.

Tüm stratejinizi oluşturduktan sonra artık markanızın dijital pazarlama çalışmasını başlatmaya hazırız. Elimizdeki verileri sizlerle paylaşır, onaylatır ve uygulama aşamasına geçeriz.

Yaratıcı ekip, sosyal medya uzmanları, arama motoru pazarlaması ekibi, yazılım uzmanları, sistem yöneticileri, tüm birimlerden ilgili arkadaşlar uygulama aşamasında rol alırlar. Pazarlama fikirleri bu aşamada çalışacak modellere ve içeriklere dönüşür.

Kullanıcıların ilgisini çekecek, markaya yakınlaştıracak ve sonuçta ürünü satın almalarını sağlayacak içerikler ve reklamlar hazırlanarak ilgili mecralarda yayınlanmaya başlanır.

Yaratıcı içeriğin doğru teknik altyapılar ile hazırlanıp sunulduğu bu aşama, dijital pazarlama aktivitesinin fikir aşamasından çıkıp sahada uygulanmaya geçtiği andır.

4. Yönetim
Tüm dijital pazarlama faaliyetleri, kampanyaların kurgulandığı ilk andan itibaren düzenli bir şekilde kontrol edilerek yönetilmelidir.

Stratejiler ve içerikler hazırlandı ve kampanyalar yayına alındı. Artık kampanyaların yayın ile birlikte müşterimizin kazancının artmasını beklerken bizim daha fazla çalıştığımız aşamadayız.

Yayına alımış siteler, SEO optimizasyon çalışması, siteye trafik çekme amaçlı reklamlar ve içerik pazarlama elemanları, mobil pazarlama ve e-posta gönderimleri… Dijital pazarlama ajansı olarak tüm bunların belirlenmiş takvime ve plana göre yapılmasını sağlarız.

Pazarlama kampanyası yönetimi, verilen hizmetin içeriğine bağlı olarak günlük, haftalık ve aylık periyotlarda önceden belirlenerek hazırlanmış dijital pazarlama görevleri içerir. Sosyal medya yönetimi ve mobil pazarlama gibi hizmetler ise anlık olarak izlenmesi gereken alanlardır.

Verilmiş kararların, konulan hedeflerin, yaratılan içeriğin düzenli olarak kontrol edildiği dijital pazarlama yönetimi, dijital pazarlama kampanyalarının en önemli aşamasıdır.

5. Ölçüm
Dijital ajansların başarısı ancak yapılan dijital pazarlama kampanyaların sonuçlarının doğru ölçümlenmesi ile ortaya çıkar.

Dijital dünyada her işlemin takip edilecek bir iz bıraktığını biliriz. Bu izleri analiz edebilmek ve anlamlandırarak sonuçları gösteren değerler halinde raporlamak için yaptığımız her işi ölçümleriz.

Çalışmanın başında koyduğumuz hedefleri, anahtar performans göstergelerini (KPI) düzenli olarak raporlayarak kullanıdığımız uygulamanın, platformun ya da içeriğin, müşterimiz için sağladığı getiriyi ölçeriz.

Sonuç odaklı ve yeterli bir dijital pazarlama ölçümünün, yapılan dijital pazarlama çalışmasından bağımsız, üç ana alana yoğunlaşarak temel sorulara yanıt vermesi gerektiğini biliriz. Bu nedenle her raporumuzun trafik edinme, kullanıcı davranışı ve kampanya sonuçları ile ilgili KPI’ları içermesine dikkat ederiz.

Tüm ölçümleme ve raporlamalarımızın amacı; yaptığımız dijital pazarlama kampanyasının müşterimize ne katkı sağladığını net olarak belirleyebilmektir.

6. İyileştirme
Yapılan kampanyalar ve tüm dijital pazarlama çalışmaları, düzenli olarak kontrol edilerek gereken iyileştirmeler yapılmalıdır.

Pazarlama dünyasında özellikle teknolojilerin ve platformların hızlı gelişimleri nedeniyle asla duramazsınız. Sürekli olarak kendinizi yenilemek, bilgilenmek ve yaptığınız çalışmaları bu bilgiler ışığında yeniden değerlendirmeniz gereklidir. Bu nedenle yaptığımız her çalışmayı elimizdeki verilere göre inceler ve daha verimli olması için gereken değişiklikleri yaparız.

Dijital pazarlama çalışmalarının ROAS ve ROI değerleri, rakiplerinizin neler yaptığı ile de yakından ilgilidir. Bu nedenle bir uygulama veya platformun verimini incelerken sektör ortalamalarını ve rakiplerinizin reklamlarını da inceleriz. Vardığımız sonuca göre verimsiz kalan çalışmalardan vazgeçer, çalışan kampanyaları optimize eder, hedefimize ulaştıracak yeni pazarlama stratejileri ve pazarlama teknikleri geliştiririz.

Dijital pazarlamanın sürekli gelişen bir alan olduğunun bilinci ile var olan ile yetinmez, her çalışmamızı düzenli olarak iyileştirmeye çalışırız.