E-POSTA PAZARLAMASI NEDİR?

E-posta pazarlaması; pazarlama mesajlarının belirli kitlelere e-posta ile ulaştırıldığı bir çeşit doğrudan pazarlama yöntemidir. E-posta pazarlaması diğer e-ticaret pazarlama yöntemlerine göre daha yüksek bir yatırım geri dönüş oranına (ROI) sahiptir çünkü marka ve ürününüze daha önceden ilgi göstermiş bir kitleyi doğrudan hedeflemiş olursunuz. Başarılı ve sorunsuz bir e-posta pazarlaması için üye listesi hazırlanmasından bu listenin güncel tutulmasına, içeriğin doğru oluşturulmasından tasarıma, veri güvenliğinden yasal düzenlemelere uyulmasına kadar bir çok işlemin doğru yapılması gereklidir. Polgon Interactive, e-posta pazarlaması konusunda gereksiniminizi inceleyerek doğru çözüm önerisini getirir. Bu çözüm önerisi; dijital pazarlama çalışmalarının genel stratejisine paralel olarak hazırlanır. Poligon Interactive, e-posta pazarlaması hizmetini sektöründe lider, MailChimp gibi uluslararası çözüm ortakları ile birlikte sunar.

NE YAPIYORUZ?

İYİ HEDEFLEME,
VERİYE DAYALI KİŞİSELLEŞTİRME

NE SAĞLIYORUZ?

DAHA FAZLA ETKİLEŞİM,
DAHA DÜŞÜK MALİYET

KAZANCINIZ

DAHA FAZLA DÖNÜŞÜM,
ARTAN SADAKAT

%40.5

Sepette kalan ürünler için gönderilen hatırlatma e-postalarının açılma oranı

%86

Alışveriş yaptıkları markadan ayda en az 1 defa e-posta almak isteyen tüketicilerin oranı

2/3

Mobil cihazlarda (telefon ya da tabletlerde) açılan e-postaların oranı

E-Posta Pazarlamasının Avantajları

E-posta pazarlaması işinizin başarıya ulaşması için kullanıcı kazanma, kullanıcılara erişme, müşterileri sadakatini sağlama konularında kullanabileceğiniz çok güçlü bir araçtır. E-posta pazarlaması ile, markanız ile ilgili haber vermekten sepette kalan ürünü hatırlatmaya, yeni gelen ürününüzü tanıtmaktan, uzun zamandır sitenize uğrayıp alışveriş etmemiş kişilere özel indirim sunmaya kadar bir çok farklı amaca yönelik gönderim yapılabilir.

E-posta pazarlaması doğru kullanıldığında yüksek geri dönüş sağlayan verimli bir pazarlama yöntemidir. Her ne amaç için kullanılıyor olursa olsun en önemli başarı kriterlerinden biri izin alınmış bir listeye gönderim yapılmasıdır. Çünkü izinsiz veya satın alınmış listelere yapılan gönderimler sizi istenmeyen gönderici (spam sender) konumuna sokarak tüm e-posta pazarlama operasyonunuzun durmasına neden olabilir.

E-posta pazarlaması çok yaygın kullanılan ve tüm süreci çok net izlenebilen bir pazarlama biçimidir. Kullanıcıların e-postanızı alıp almadığından başlayan analiz süreci, hangi bağlantılara tıklayarak ne tip işlemler yaptığına kadar detaylı bir şekilde görüntülenebilir.

Kolaylıkla kullanıcının gereksinim ve verilerine göre kişiselleştirilebilen e-postalar ile yüksek geri dönüşüm yaratan görece düşük maliyetli bir özelleştirilmiş pazarlama yöntemi olması, e-posta pazarlamasını en çok kullanılan ikinci pazarlama kanalı yapmıştır.

E-Posta Pazarlaması Gönderim Amaçları

E-Posta Pazarlaması İstatistiklerinizi İyileştirecek Öneriler

Ne Gönderdiğinizi Açıklayın

E-posta tanım (description) kısmında gerçekten e-postanızın ne ile ilgili olduğunu kısaca anlatın. Tek cümle ile satış yapmaya çalışmayın.

Spam Filtrelerini Önemseyin

E-postanızın istenmeyen posta (spam) filtrelerine takılmaması için size e-posta gönderim izni vermiş kullanıcılara e-posta gönderin.

Listenizi Güncel Tutun

Kullanıcılar mail adreslerini değiştirebilirler. Listenizde yer alan e-posta adreslerini düzenli olarak kontrol ederek listenizi güncel tutun.

Gönderiminizi Analiz Edin

Yaptığınız gönderim sonunda, kullanıcıların hangi işlemleri yaptığını, hangi resimlere ve bağlantılara tıkladığını düzenli olarak kontrol edin.

Geri Dönüşleri İnceleyin

Gönderdiğiniz e-postaların geri dönüş kayıtlarını inceleyerek geçici ve kalıcı geri sekmeleri ayrıştırın. Bu veri ışığında listenizdeki e-postaları güncelleyin.

İşi Uzmanına Bırakın

E-posta pazarlaması, tasarımı, metin içeriği ve SPAM karşıtı teknik detayları ile uzmanlık işidir. Konusunda uzman, iyi bir iş ortağı edinin.

İş Yeri Dışında İnsanlar E-Postalarına Nerede Bakıyorlar?

TV Seyrederken

% 70

Yatakta

% 52

Tatilde

% 50

Telefonda Konuşurken

% 43

Tuvalette

% 42

Araç Kullanırken

% 18

E-Posta Pazarlaması Hizmetlerimiz

STRATEJİ OLUŞTURMA

 • SWOT Analizi
 • Hedef Belirleme
 • Strateji Oluşturma
 • Gönderim Planları

HAZIRLIK VE ÜRETİM

 • Alıcı Listeleri
 • Gönderi Tipleri
 • Görsel Tasarım
 • İçerik Hazırlama

E-POSTA HİZMETLERİ

 • Düzenli Gönderimler
 • Otomatik Gönderimler
 • Sistem Entegrasyonları
 • Spam Score Kontrolleri

İZLEME VE RAPORLAMA

 • İletim Raporu
 • Açılma Raporu
 • Tıklama Raporu
 • Spam Raporu

Attığımız Her E-postayı İzleriz

Gönderimim e-posta adresine ulaştı mı, acaba okundu mu, en çok tıklanan ürünüm acaba hangisi oldu, bu e-posta gönderiminden ne tip bir geri dönüş aldım? E-posta pazarlaması bu soruların doğru yanıtlarını aramak için değil, bu sorulardan sizi mutlu edecek bir yatırım geri dönüşüm oranı (ROI) yaratmak için yapılır. Sizin e-posta pazarlama ajansınızın da en az sizin kadar ROI saplantısı olması gereklidir. Stratejiden görsel tasarıma, gönderimden Spam Score hesaplamasına kadar tüm detayları sizin için planlar, uygular ve yönetiriz. Poligon Interactive olarak  yüksek verim elde edeceğiniz bir e-posta pazarlaması hizmeti sunmayı ve size para kazandırmayı hedefleriz. E-posta pazarlama hizmetleri hakkında detaylı bilgi almak için bizimle iletişime geçin.

TANIŞALIM

Dijital pazarlama bütçenizi azaltıp, hedef dönüşüm oranlarınızı arttırmak isterseniz bize ulaşın. Tanışma toplantısında, dilerseniz, güncel kampanyalarınızın verimini birlikte değerlendirelim.

E-posta pazarlaması